Click to view this email in a browser

gradient_top.jpg
spacer.gif
shura_tr 3
18.05.2018
spacer.gif
SD_SHURA_09052018_0573
divider.gif
 

SHURA, TÜRKİYE'NİN ENERJİ DÖNÜŞÜMÜ İÇİN YOLA ÇIKTI

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi kamu, iş dünyası, akademi, sivil toplum kuruluşlarından birçok değerli misafirin katılımıyla  9 Mayıs 2018’de Türkiye’nin enerji dönüşümüne katkı sağlamak üzere kapılarını açtı.

divider.gif
AÇILIŞTA, SABANCI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF.DR ZEHRA SAYERS, AGORA ENERGIEWENDE DİREKTÖRÜ DR. PATRICK GRAICHEN VE ECF'NİN CEO'SU PROF.DR LAURENCE TUBIANA KONUŞMA YAPTI

                 SHURA’nın tanıtım toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştiren Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Zehra Sayers, bu girişime ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirirken, diğer açılış konuşmasını yapan Agora Energiewende İcra Direktörü Dr.Patrick Graichen Türkiye’nin elektrik sektöründeki etkileyici gelişmelerin altını çizerek, SHURA’nın Türkiye enerji tartışmalarında önemli bir boşluğu dolduracağına inandığını belirtti. Açılışta European Climate Foundation (ECF) CEO’su Prof.Dr Laurence Tubiana ise, küresel mercekten Türkiye’nin enerji dönüşümünü ve fırsatlarını yorumlayan bir konuşma gerçekleştirdi.
SD_SHURA_09052018_0328
divider.gif
 
SHURA'NIN İLK RAPORU
SD_SHURA_09052018_0422 4

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Yönlendirme Komitesi Başkanı Selahattin Hakman SHURA’nın kuruluş amaçları, misyonu ve yaklaşımı ile ilgili bilgi verirken, SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın SHURA’nın yol haritasını ve ilk raporunun önemli çıktılarını anlattı. Türkiye için bir ilk niteliğindeki “Türkiye’nin Elektrik Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı” raporunun sonuçları da EPRA Elektrik Enerji Yönetici Ortağı Erkut Cebeci tarafından sunuldu.

Rapora ve Yönetici Özeti'ne buradan ulaşabilirsiniz.
divider.gif
spacer.gif

Teknoloji, ekonomi ve enerji politikalarına ilişkin veri bazlı, tarafsız ve bağımsız teknik analizlerle yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği gibi konulara odaklanan SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, enerji sektörünün tüm paydaşları için ortak bir değerlendirme platformu olmayı hedefliyor.

 

BİZİ TAKİP EDİN
facebook.jpg
linkedin.jpg
twitter.jpg
gradient_bottom.jpgEğer bizden eposta almak istemiyorsanız, bu mesajı konu bölümüne "Abonelikten ayrıl" yazarak yanıtlayınız veya aşağıdaki bağlantıya tıklayınız: Abonelikten ayrıl

SHURA Enerji Donusumu Merkezi
Bankalar Cad. No: 2 Minerva Han Kat: 3
ISTANBUL, 34420
Turkiye

Read the VerticalResponse marketing policy.

Try Email Marketing with VerticalResponse!