Click to view this email in a browser

gradient_top.jpg
spacer.gif
shura_tr 3
04.07.2018
spacer.gif
16103534130_73c1ec4ae7_b 2
divider.gif
 

SHURA, ENERJİ SEKTÖRÜNÜN TÜM PAYDAŞLARINA ULAŞIYOR

deger saygin


Geçtiğimiz Mayıs ayında iş dünyası, kamu temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve üniversitelerin bir araya geldiği tanıtım toplantısıyla faaliyete geçen SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi’nin toplantıda sunduğu ilk raporu (Türkiye’nin Enerji Sisteminde Yenilenebilir Kaynakların Artan Payı) enerji sektöründe büyük ilgi uyandırdı. Enerji sektörünün tüm paydaşlarına ulaştırılan ve sunulan rapor aynı zamanda basında da geniş yer buldu.

divider.gif
image8_REV

SHURA TANITIM TURUNDA 


SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi Direktörü Dr. Değer Saygın, 10 Mayıs 2018’de katıldığı GÜNDER tarafından düzenlenen Güneş Yol Haritası Çalıştayı’nda raporu ve güneş piyasalarıyla ilgili uluslararası en iyi uygulama örneklerini sundu. Saygın ayrıca, 11-17 Mayıs tarihleri arasında Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü (YEGM), Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş.’den (TEİAŞ) kamu yetkilileri ile, 20 Haziran’da sivil toplum kuruluşları ve üniversiteler ile ve 21 Haziran’da özel sektör paydaşları ile bir araya gelerek Paydaş Danışma Toplantıları düzenledi. Toplantılar, Türkiye’nin şebeke altyapısının çok daha fazla yenilenebilir enerjiyi kaldırabilecek güçte olduğunu bir kez daha ortaya koydu. 

rapor kapak
divider.gif
 
ULUSLARARASI RAPORLARA KATKI VERİYORUZ 
     panel gunes   


SHURA, küresel enerji dönüşümü konusunda dünya çapında liderlik eden üç çalışmaya katkıda bulundu: Nisan 2018’de IRENA tarafından yayınlanan Global Energy Transformation: A roadmap to 2050 Mayıs 2018’de Dünya Bankası tarafından yayınlanan Tracking SDG7 – The Energy Progress Report ve Haziran 2018’de REN21 tarafından yayınlanan Global Status Report 2018.divider.gif
spacer.gif

shura.org.tr YAYINDA!

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi hakkındaki tüm bilgileri, güncel faaliyetleri ve yayınları bulabileceğiniz web-sitesi shura.org.tr yayına başladı. Web sitesi üzerinden kayıt olarak SHURA’nın e-bültenine üye olabilir, ayrıca Twitter, Facebook ve Linkedin sosyal medya hesapları üzerinden de SHURA’yı takip edebilirsiniz.

 

BİZİ TAKİP EDİN
facebook.jpg
linkedin.jpg
twitter.jpg
gradient_bottom.jpgEğer bizden eposta almak istemiyorsanız, bu mesajı konu bölümüne "Abonelikten ayrıl" yazarak yanıtlayınız veya aşağıdaki bağlantıya tıklayınız: Abonelikten ayrıl

SHURA Enerji Donusumu Merkezi
Bankalar Cad. No: 2 Minerva Han Kat: 3
ISTANBUL, 34420
Turkiye

Read the VerticalResponse marketing policy.

Try Email Marketing with VerticalResponse!