תמונה: אלול זוכה פרס אגרסט

בית מדרש אלול -
זוכה פרס אגרסט לשנת תשע"ב


ביום ראשון, כ"ה תשרי תשע"ב – 23 אוקטובר 2011 התקיים טקס הענקת הפרס השנתי לתרבות יהודית של האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך ע"ש יעקב אגרסט הי"ד.

מתוך מסמך נימוקי חבר השופטים:

בישיבה שהתקיימה ביום ט"ו באלול תשע"א החליט חבר השופטים להעניק את הפרס השנתי לתרבות יהודית ע"ש יעקב אגרסט הי"ד לעמותת אלול על פעילותה במשך למעלה מעשרים שנה בהקמת בתי מדרש וקהילות לומדות ברחבי הארץ.

בבתי מדרש אלה מתקיים לימוד תורה מתוך ארון הספרים היהודי יחד עם יצירות חדשות ואוניברסאליות. הלימוד נעשה תוך דיאלוג בין קבוצות שונות מכל גווני הקשת בחברה הישראלית דבר המעניק משמעות מיוחדת לביטוי 'הנה מה טוב ומה נעים שבת אחים גם יחד'.
על כל זאת – על הצגת צורת הלימוד הבית מדרשית העתיקה המבוססת על 'חברותא' לאוכלוסיות חדשות, על מגוון הפעילויות המקרבות את הציבור הרחב ללימוד תורה – החליט חבר השופטים ברוב קולות להעניק את הפרס לתרבות יהודית ע"ש יעקב אגרסט הי"ד לשנת תשע"ב לעמותת אלול.

חבר השופטים: 
הרב מנחם בורשטיין, הגב' חיותה דויטש ומר מאיר בקשי

  

טקס הענקת הפרס התקיים בהמשך לציון יום השנה לנפילת יעקב אגרסט, שהיה מעובדי האגף לתרבות תורנית. בטקס השתתפו בני משפחה רבים, אנשי האגף ונציגי בית מדרש אלול. בנוסף לאלול זכה השנה בפרס מר יונדב קפלון על סדרת הספרים 'ממך אליך'. 


 
מתוך דברי התודה שנשאה גב' חפציבה מונטגיו-כהן, רכזת תוכניות חו"ל בשם אלול:

 לפני ימים אחדים התחלנו להתפלל לגשם. במסכת בבא בתרא (טז ע"ב) אנו קוראים: "הרבה טיפין בראתי בעבים וכל טיפה וטיפה בראתי לה דפוס בפני עצמה, שלא יהו שתי טיפין יוצאות מדפוס אחד, שאלמלי שתי טיפין יוצאות מדפוס אחד – מטשטשות את הארץ ואינה מוציאה פירות".

המדרש פותח לנו התבוננות יוצאת דופן בטיפת מים כעולם בפני עצמו, כקיום נבדל, בין אלפי הטיפות המצטברות בתוך כל ענן, ואת הרעיון המדהים שאם הטיפות תהיינה זהות שום כמות של מים לא תצליח להפרות את האדמה. היא עלולה ליצור טשטוש, וטשטוש מוחק זהות. כדי ליצור פרי צריך שיהיה זיווג וחיבור בין יסודות מובחנים,
מצד שני, טיפה אחת אינה יכולה להרוות ולהצמיח, האדמה זקוקה להרבה יותר מכך. אפשר לחוש כאן 'בין הטיפות' במתח - בין שמירה על קיום נבדל, לבין ההצטרפות לכמות משמעותית ומשפיעה.
מדרש יפה זה מזכיר את מאמר חז"ל הידוע, על בני האדם שנוצרו בחותמו של אדם הראשון ובכל זאת אין אחד מהם דומה לחברו. בשני המדרשים בולטת תשומת הלב לזהות מובחנת, ורתיעה מפני דמיון מטשטש. אין כאן פחד משוני, להיפך: בו טמונים כח הפריון והברכה, והוא נחוץ להמשכיות החיים, הפרטיים כמו גם הציבוריים......

ובהמשך:

..... אני רוצה להודות מקרב לב בשם אלול למשפחת אגרסט, על שהעמידה את מפעל ההנצחה על שם יקירה יעקב זיכרונו לברכה בשדה התרבות היהודית- שהיה תחום פועלו של יעקב כל חייו. לאגף לתרבות תורנית במשרד החינוך ולמר שמריהו הרמן העומד בראשו ולחברי ועדת הפרס על שראו לנכון להעניק את הפרס לבית מדרש אלול – על פעילות ענפה ומסורה לאורך שנים ועל תרומתו לחברה בתחום התרבות היהודית.

בשם אלפי תלמידיו ותלמידותיו של בית המדרש, בעבר ובהווה, מכריו ומוקיריו, בשם עובדי אלול והמנכ"לית אני שבה ומודה לכם. 
תודה רבה!

   
 לנוסח המלא 
 

 

תמונה: גב' רוני יבין מקבלת הפרס מידי מר שמריהו הרמן
גב' רוני יבין, מנהלת אלול והרב מנחם בורשטיין, ועדת הפרס

  
תמונה: נושאת דברים בשם אלול, גב' חפציבה מונטגיו-כהן
גב' חפציבה מונטגיו-כהן נושאת דברים בשם אלול
  
תמונה: קהל בטקס חלוקת הפרס
קהל בטקס חלוקת הפרס
  
תמונה: פינת זיכרון
פינת זכרון לזכרו של יעקב אגרסט ז"ל

 
תמונה: בקהל מר אהוד אפק, יו"ר ועד מנהל אלול
יושב בקהל - יו"ר ועד מנהל 'אלול' מר אהוד אפק
  
תמונה: תעודת הפרס
תעודת הפרס
 

אלול משתתף בתחרות 2 מיליון סיבות טובות - ואתם יכולים להשפיע!

dmut בפעם השנייה  - פרויקט 2 מליון סיבות טובות של בנק לאומי יוצא לדרך, בו בנק לאומי תורם 2 מליון ₪ ל- 60 עמותות.
 
איך זה מתבצע?  באמצעות תחרות לייקים ביוטיוב!  (אין צורך בחשבון בפייסבוק).
עמותה שנרשמה לתחרות מעלה סרטון לערוץ יו טיוב של התחרות.
אתם לוחצים לייק לסרטון של אלול - ומגדילים את סיכויינו לזכות בפרס!
התחרות תתקיים החל מ- 5.12.2011 – ועד 20.12.2011 

במה זוכות העמותות? עמותות אשר תשתתפנה בפרויקט תוזמנה ליום עיון שבו הן תקבלנה כלים לשכלל את פעילותן בזירות המדיה החברתית. נציגי העמותות שיזכו יוזמנו להשתתף ביום העשרה במשרדי Google. כמו כן מן הרגע שהסרטונים יעלו לערוץ, נקבל חשיפה לעשרות אלפי אנשים שישמעו וילמדו על פעילות אלול ומטרותיו.

להלן דירוג המקומות והפרס הכספי הנלווה אליהם:
מקום ראשון: 225,000 ₪; מקום שני: 125,000 ₪; מקום שלישי: 100,000 ₪; מקום רביעי: 75,000 ₪; מקום חמישי: 50,000 ₪; מקום שישי: 45,000 ₪; מקום שביעי: 40,000 ₪; מקום שמיני: 35,000 ₪; מקום תשיעי: 30,000 ₪; מקום עשירי – מקום שישים : 25,000 ₪

אפשר להשפיע על הזכייה באמצעות פעולה פשוטה: לחיצה על מקש הלייק, וכמובן - הפצה לכמה שיותר חברים, משפחה, לומדים, בוגרים, עמיתים וכו'.
לאלול אלפי בוגרים, עמיתים ומוקירים המלווים את עשייתו במשך למעלה מעשרים שנה. זו ההזדמנות שלכם, בפעולה פשוטה של לחיצת עכבר להמשיך ולסייע לפעילות הברוכה ולקידום ההתחדשות היהודית.


שימו לב: התחרות נמשכת 16 יום - ובכל יום תוכלו להצביע מחדש לאלול; תוכלו גם להצביע לכמה עמותות שתרצו במהלך ימי התחרות, לכל אחת מהן פעם אחת בלבד במהלך כל יממה.

לאחר 20.12.2012 הזירה נסגרת והם סופרים את הקולות. וב- 27.12 מכריזים על הזוכים.

לפני פתיחת התחרות ישלח מייל מפורט עם הפנייה לדף ההצבעה.
בתודה מראש,
צוות אלול.

 

אלול ממליץ:

פסטיבל ימי אהבה לשירה

לפרטים מלאים לחץ כאן


תמונה: פסטיול ימי אהבה לשירה

  youtube4image      facebookimage

 
Click to view this email in a browser

במידה ואינך מעוניין עוד לקבל מייל זה לחץ להסרה "Unsubscribe": Unsubscribe

Elul
8 bustenai st.
jeruslem, Jerusalem 91081
IL

Read the VerticalResponse marketing policy.

Non-Profits Email Free with VerticalResponse!